پمپ پیستونی چیست و به چه صورت است؟

آنها با ایجاد فشار از طریق توزیع انرژی در مایع پمپ شده کار می کنند. این عمل منجر به ایجاد یک استوانه مایع تحت فشار می شود. پمپ های پیستونی هنگامی ایده آل هستند که یک برنامه نیاز به سرعت جریان سیال بالاتر و فشار کم داشته باشد ، که با تلاش کم می تواند مایعات را با سرعت بالا تخلیه کند.این پمپ ها به صورت جابه جایی مثبت می باشند و در اثر رفت و برگشت پیستون درون سیلندر، عمل پمپاژ و افزایش فشار انجام میگردد .کاربرد پمپ پیستونی در مواردی است که ، به فشار خروجی بالا مثلا از ۱۰۰ تا ۱۰۰۰ بار نیاز باشد .پس به این پمپ ها پمپ های فشار قوی نیز می گویند.این محصول دارای انواع مختلف می باشد که می توان به  پمپ هیدرولیک پیستونی و در دو نوع پمپ پیستونی شعاعی و پمپ پیستونی محوری ارائه میگردد .از دیگر موارد استفاده آن میتوان یه پمپ پیستونی فشار قوی ونیز پمپ پیستونی دبی متغییر اشاره نمود.همچنین شما عزیزان می توانید برای مشاهده ی دیگر محصولات و کسب اطلاعات بیشتر به مقاله شیر برقی هیدرولیک مراجعه کنید

 • پمپ پیستونی تک فاز
 • پمپ پیستونی سه فاز

قیمت پمپ پیستونی؟

پمپ های پیستونی چون در انواع و موارد مختلف ایجاد می شود قیمت های مختلفی دارد و یکسان نمی باشد و لذا نمیتوان برای آن قیمت مشخصی گفت وقرارداد شما برای گرفتن قیمت این نوع پمپ ها با کارشناسان وبسایت قوام صنعت تماس بگیرید.

پمپ پیستونی

پمپ پیستونی

انواع پمپ پیستونی کدام اند؟

 1. پمپ پیستونی آب
 2. پمپ پیستونی سم پاش
 3. پمپ پیستونی مه پاش
 4. پمپ کارواش
 5. پمپ کارواش خانگی
 6. پمپ کارواش صنعتی

جنس بدنه پمپ چگونه است؟

پمپ های پیستونی می توان برای انتقال مایعات یا فشرده سازی گازها استفاده کرد. آنها می توانند در طیف وسیعی از فشارها کار کنند.جنس این نوع پمپ ها از نوع استیل استنلس بوده و نیز در برخی از موارد جنس این  پمپ ها می تواند از استیل ضد زنگ باشد پمپ های پیستونی می توانند بیش از یک پیستون و مجموعه سوپاپ های کنترل داشته باشند. یک پمپ دوبلکس دارای دو پیستون و دو مجموعه سوپاپ چک ، یک تریپلکس سه و غیره است. برای اطمینان از جریان مایع در جهت صحیح ، بررسی شیرآلات در دو طرف محفظه پمپاژ مهم است. در یک پمپ بالابر ، ضربه بالایی پیستون آب را از طریق یک سوپاپ به قسمت پایین سیلندر می کشد. در مسیر پایین ، آب از دریچه های تنظیم شده در پیستون به قسمت بالای سیلندر عبور می کند. در سراشیبی بعدی ، آب از قسمت بالای سیلندر از طریق یک جوش تخلیه می شود. این نوع پمپ با ارتفاع آبی که می تواند توسط فشار هوا در برابر خلا supported پشتیبانی شود محدود می شود.

متعلقات پمپ چیست؟

 1. گیج فشار سنج
 2. شیر فشار سنج
 3. گان ولانس
 4. آکومولاتور
 5. فیلتر پمپ پیستونی

کاربرد های این نوع پمپ ها به چه صورت است؟

این نوع پمپ ها کاربرد های مختلف خاص خودش را دارد که از موارد کاربرد این نوع پمپ ها می توان به  مصارف صنعت نفت و گاز و پتروشیمی اشاره کرد  صنایع خودرو سازی ونیز تولید پمپ پیستونی کارواش ،دستگاه های آب شیرین کن ونیز صنایع فولاد ،زنگ زدایی ،رسوب زدایی،چربی زدایی،دستگاه های واتر جت،هیدرو بلاست ونیز هیدرو سند بلاس ، تست های هیدرو استاتیک،پمپ تست لوله،لوله سازی ، سنگ و سرامیک اشاره کرد همچنین از کاربرد های دیگر میتوان به سنگ و سرامیک ، برش سنگ ، شستشوی دستگاه ها و تجهیزات ، صنایع کاغذ سازی ونیز صنایع غذایی،صنایع کشتی سازی ،سیستم های بازیافت  و جنتکس اشاره کرد. پمپ های سطح حرفه ای از پمپ های سه گانه استفاده می کنند زیرا فشار بسیار بالایی را فراهم می کند و می تواند هزاران ساعت قبل از هرگونه تعمیر و نگهداری کار کند. … دسترسی آسان به سر پمپ و تعویض آسان شیرآلات تعمیر و نگهداری را به صرفه می کند. (۱۰ ~ طول عمر محوری). مورد استفاده در بیشتر واشرهای فشار بالای ۳۰۰۰ PSI.

نیرو پمپ پیستونی چگونه است؟

در یک پمپ نیرو ، ضربه بالایی پیستون آب را از طریق یک سوپاپ ورودی به داخل سیلندر می کشد. در مسیر پایین ، آب از طریق یک دریچه خروجی به داخل لوله خروجی تخلیه می شود.

پمپ کنترل سروو چه ارتباطی با پمپ پیستونی دارد؟

فشار. در یک پمپ معمولی جبران کننده فشار ، زاویه صفحه swash از طریق عملکرد سوپاپی که از بازخورد فشار استفاده می کند تنظیم می شود تا جریان خروجی آنی پمپ دقیقاً برای حفظ فشار تعیین شده کافی باشد. اگر جریان بار افزایش یابد ، فشار لحظه ای کاهش می یابد اما دریچه جبران کننده فشار کاهش را احساس می کند و سپس زاویه صفحه swash را افزایش می دهد تا جریان خروجی پمپ افزایش یابد تا فشار مورد نظر بازیابی شود. در واقع اکثر سیستم ها از فشار به عنوان کنترل کننده این نوع پمپ استفاده می کنند.

چند نوع پمپ پیستونی محوری وجود دارد؟

پمپ کنترل جابجایی مستقیم ، نوعی پمپ پیستونی محوری با کنترل جابجایی مستقیم. یک کنترل جابجایی مستقیم از یک اهرم مکانیکی متصل به swashplate پمپ پیستون محوری استفاده می کند. فشارهای بالاتر سیستم برای حرکت آن اهرم به نیروی بیشتری احتیاج دارد و باعث می شود کنترل جابجایی مستقیم فقط برای پمپ های سبک یا متوسط ​​مناسب باشد. پمپ های سنگین نیاز به کنترل سروو دارند.  پمپ کنترل جابجایی مستقیم شامل اتصالات و فنرها و در بعضی موارد آهن ربا به جای شافت به موتور واقع در خارج از پمپ است (در نتیجه باعث کاهش تعداد قطعات متحرک) ، محافظت و روانکاری قطعات و کاهش مقاومت در برابر جریان مایع می شود .

نحوه ی کار پمپ پیستونی چگونه است؟

هنگامی که پیستون در بالای چرخه رفت و برگشت قرار دارد (که معمولاً به عنوان مرکز مرده یا فقط TDC شناخته می شود) ، اتصال بین محفظه سیال به دام افتاده و پورت تخلیه پمپ بسته می شود. اندکی پس از آن ، همان محفظه به درگاه ورودی پمپ باز می شود. در حالیکه پیستون در مورد محور بلوک سیلندر به پیش فرض ادامه می دهد ، از صفحه سوپاپ دور می شود و در نتیجه حجم محفظه به دام افتاده را افزایش می دهد. با وقوع این امر ، مایعات از ورودی پمپ وارد محفظه می شود تا جای خالی آن را پر کند. این فرآیند تا رسیدن پیستون به پایین سیلندر رفت و برگشت ادامه می یابد – که معمولاً به عنوان مرکز مرگ پایین یا BDC شناخته می شود. در BDC ، اتصال بین محفظه پمپاژ و درگاه ورودی بسته شده است. اندکی پس از آن ، محفظه دوباره به درگاه تخلیه باز می شود و چرخه پمپاژ از ابتدا شروع می شود.

جابجایی متغیر. در پمپ جابجایی متغیر ، اگر بردار نرمال هواپیمای بادامک (صفحه swash) به موازات محور چرخش تنظیم شود ، در سیلندرهای آنها هیچ حرکتی از پیستون ها وجود ندارد. بنابراین هیچ خروجی وجود ندارد. حرکت صفحه swash خروجی پمپ را از صفر به حداکثر کنترل می کند.