معرفی شیربرقی فستو

شیر برقی فستو از آن دسته شیرآلات با عملکرد الکتروموتور است. دریچه های این شیرها به گونه ای است که جریان الکتریکی را به بویین شیر برقی وارد می کند.این مدل ها تنوع و مدل های زیادی دارند. و بر اساس آنها در دسته بندی مختلفی جای می گیرد .این تقسیم بندی بر اساس دیاگرام حرکتی،سایز دهانه ها و تکی بودن آنها انجام میگیرد.

شیر پنوماتیک بادی در واقع شیری است که به کمک اعمال نیروی مکانیکی نیز کار می کند و مقدار جریان هوا در یک سیستم پنوماتیکی فرآیندی را قطع و وصل می کند. شیر برقی پنوماتیک درواقع شیرآلاتی است که به یک مکانیزم بویین برقی که قدرت قطع و وصل جریان هوا را دارد متصل می باشد.این تغییر براساس دستوری میباشد که از سیستم کنترول دریافت می باشد.

انواع شیر برقی فستو کدام است؟

برخی از قابلیت های این شیر برقی فستو می توان به مصرف برق پایین ،سوییچینگ تایم بالا، و کنترول پرو پرشنال در دسته بنی های جدیدی جای میگیرد. از شکل ظاهری شیر و ظاهردر محیط های مختلف کاری گرفته تا نوع در خواستی که مصرف کننده از عملکرد شیر دارد می تواند در این دسته بندی ها دخیل باشد.برای مثال شیر های برقی پنوماتیک ۴/۲ که دارای دو دهانه ودو موضع است.اگر در حالت عادی دو دهانه داشته باشند شیر باز است.در عین حال با تحریکی که از طریق بویین انجام می شود.مسیر جریان قطع شده  وار تباط دو دهانه با هم قطع می شود. این مکانیزم برای حالتی که شیر نرمال کلومز برعکس خواهد شد.

انواع شیر برقی فستو

 1. شیرهای کنترولی راه دهنده ی استاندارد
 2. شیرهای کنترولی راه دهنده ی عمومی
 3. شیرهای کنترولی راه دهنده ی برای استفاده خاص
 4. محرک های الکتریکی و پنوماتیکی

شیر های برقی استاندارد فستو با سوکت جداگانه

 • براساس استاندارد ایزو ۲۰۰۵۰  برای شیر های پیلوتی
 • دارای اتصال الکترونیکی دارای سوکت C
 • دارای بدنه فلزی مقاوم است
 • امکان مونتاژ شیر با سایز های متفاوت

شیر های برقی استاندارد فستو با سوکت مرکزی

 • براساس استاندارد های جهانی ایزو ۱۵۶۷ با سوکت مرکزی است
 • دارای اتصال الکتریکی با سوکت مرکزی است
 • دارای بدنه فلزی مقاوم است
 • امکان مونتاژ شیرها با سایز های متفاوت است

شیر برقی پنوماتیک فستو VSNC

شیر  برقی فستو vsnc فستو براساس استاندارد های محیطی انفجاری رایج در سراسر دنیا می باشد. یک شیر برقی مقاوم و تلفیقی از طراحی پیشرفته است.

امکانات این نوع شیر ها

 • دارای استاندارد نصب نامور
 • دارای آب بند متحرک برای تبدیل شیر از ۲.۵ تا ۲.۳ است
 • مقاوم و توانمند است
 • دارای بازدهی بیشتر نسبت به بقیه شیر ها است
 • دارای ارزشی بیشترنسبت به هزینه پرداختی است
 • قابلیت استفاده از بویین های متفاوت
 • دارای راندمان زیاد و کاهش چشمگیر مصرف برق است

انواع شیربرقی فستو دارای گارانتی دو ساله است.ولوهای فستو بدون نیاز به روغن کاری بوده وبا توجه به تنوع طراحی های موجود برای هر صنعتی مناسب است. این شیر ها برای پاسخگویی داینامیک کاربرد دارند. و در عین حال باید بتوانند خودشان برای نیرو های داینامیک مقاومت کنند.به همین دلیل شیر هاباید محکم،بادوام و قابل اعتماد باشند. شیرهای برقی فستو همواره به دنبال کیفیت بالا بوده و شیرهایی با ۱۰۰ میلیون چرخه سوییچینگ در سراسر جهان تامین می کند.

قیمت گذاری برای شیر برقی فستو چگونه است؟

قیمت گذاری در هر شغلی بسیار مهم است.این امر یکی از تاثیر گذارترین عوامل نفوذ تجهیزات و محصولات در کنار کیفیت خدمات پس از فروش،گارانتی، و…به بازار و صنعت می باشد.با توجه به شیرهای پنوماتیک از پرکاربرد ترین تجهیزات فرمان دهنده می باشد .انتخاب این تجهیزات بسیار مهم است. به طور کلی نمی توان انواع شیر های برقی فستو را باهم مقایسه کرد.زیرا این شیرها دارای ویژگی های متفاوتی می باشد. که این شیرها در ویژگی آنها تاثیر گذار است.در حال حاضر یکی از مقرون به صرفه ترین شیر ها ،شیرهای الکتریکی و یا شیر های برقی می باشد .این شیر ها دارای پوشش بسیار خوبی بوده و از سایز ها و دبی های متفاوت تشکیل شده اند .همچنین قابلیت نصب بر روی  زیر شیری و تشکیل یک ترمینال را نیز دارا می باشند.یکی از پرمصرف ترین شیرهای برقی فستو در ایران شیرهای سری MFH  است . این نوع شیر ها دارای بدنه آلمینیومی بوده و همچنین قابلیت تعمیر و قرارگیری در لیست تجهیزات حذفی از محصولات فستو می باشند.با توجه به قیمت بالای این نوع شیر ها باز هم در میان مصرف کنندگان جایگاه خود را حفظ کرده اند. البته شیرهای ترمینالی هم دارای مصارف زیاد هستند.این نوع شیره دارای قیمت بالاتری نسبت به بقیه شیر ها هستند اما امکانات بیشتری نسبت به بقیه شیرهای برقی فستو دارند.از امکانات این نوع شیرها می توان به زمان نصب کوتاه،کم شدن حجم شلنگ کشی،نزدیک به صفر شدن حجم سیم کشی،عیب یابی ساده و آسان و… هستند که با توجه به امکانات اضافه شده قیمت شان بسیار مناسب است.