معرفی شیر دستی هیدرولیک به همراه کاربرد وقیمت آن

شیر دستی هیدرولیک چیست؟

شیرهای هیدرولیک کلا به دو دسته تقسیم بندی می شوند که یک دسته شیر برقی هیدرولیک است و دسته دوم شیر دستی هیدرولیک است.در سیستم های هیدرولیک برای فرمان عملگرها، از شیر های فرمان استفاده می شود. این شیر آلات کارشان این است که مسیر فرمان سیالات در حال گردش را به سمت عملگرها هیدایت کنند.شیرهای دستی هیدرولیک دارای یک اهرم می باشند که با حرکت و تحریک این اهرم شیر ها تغییر وضعیت داده وسیال به سمت مقصد هدایت می شود. شیر دستی هیدرولیک در انواع ماشین های صنعتی مثل:تراکتور،کشتی،لنچ،ماشین های بلوک زنی،دستگاه های کشاورزی وساختمانی و پرس های هیدرولیک و یونیت ساده کاربرد دارد. همچنین می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با شیر های برقی هیدرولیک به مقاله شیر برقی هیدرولیک چیست مراجعه نمایید.

انواع شیر دستی هیدرولیک کدام اند؟

شیرهای اهرمی ویا شیر های لیوی براساس تعداد دسته ، پورت ورودی و خروجی و ساختار بدنه به چند قسمت تقسیم بندی می شوند. که مادر اینجا براساس تعداد دسته چند تایی را به شما می گوییم. بر اساس دسته،یک دسته،دو دسته،سه دسته،چهار دسته وپنج دسته ،شش دسته و هشت دسته اند.

سایز پورت ها به چه شکل است؟

خب در جواب باید به شما بگوییم که سایز پورت ها شامل:۳.۸ اینچ،۱.۲ اینچ ،۳.۴ اینچ ، یک اینچ و۱.۱/۴ اینچ تقسیم بندی می شوند. وحجم عبوری از شیر،سایز آن را تعیین می کند.ساختار بدنه شیر دستی می تواند یک تکه ویا جند تکه باشد.

چند نکته خیلی مهم در ارتباط با شیر دستی هیدرولیک

تعداد مصرف کننده ی سیستم، بیان کننده ی تعداد دسته ی شیر میباشد. حتما دقت کنید که هر دسته دارای یک جک ونیزیک هیدروموتور باشد.شیر های یم تکه معمولا قیمت ار زانی دارند اما اگر به مشکل برخوردند حتما باید کلی عوض شوند. ولی در شیرهای دستی هیدرولیک چند تیکه این گنه نیست ودر صورت خرابی هر قسمت فقط آن قسمت است که باید عوض شود. حالت قفلی و فشاری بودن دسته ها ونیز بیشینه فشارکاری سیستم  ونحو هی نصب از دیگر موارد مهم است که باید به آن توجه شود.

شرکت های سازنده ی این شیرها کدام اند؟

به خاطر اینکه این نوع شیرها معمولا در جاهای نختلف به مار می رود لذا شرکت های مختلفی اقدام به تولید این نوع شیر ها میکنند و کار یک شرکت نیست. از شرکت های اروپایی می توان به گالتک اسپانیا وbadestnost  بلغارستان واورال ترکیه اشاره کرد مجنین شرکت های داخلی هم هستند که این دستگاه ها را تولید می کنند مانند شهاب،پارس مهارت و…. اشاره کرد.

چگونه می توان از لیست قیمت ونیز نحوه خرید این نوع شیر ها مطلع شد؟

بعد از این که با توجه به نکاتی که در بالا ذکر شد شیر دستی مورد نظرتان را انتخاب کردید می توانید با واحد فروش ما تماس گرفته وسپس اقدام به خرید این نوع شیر ها کنید. همچنین همکاران فنی ما آماده پاسخگویی ومشاوره برای انتخاب شیر مناسب برای شما هستند.برای آگاهی از نوع برند ونیز شیر دستی هیدرولیک با شرکت قوام صنعت تماس بگیرید.

تفاوت شیردستی قابل کوپل و یکپارچه چیست؟

در توشیح به سوال بالا باید به شما بگویم که آن دسته از شیز هایی که بایک فرمان،در بازار وجود دارندنوع ساده ای هستند که تنها عمل قطع و وصل جریان را برای یک مسیر انجام میدهند.و آنهایی مه با تعداد بالای دسته تولید می شوند،بسیار انعطاف پذیر ترهستند.در شیر دستی یک پارچه اهرم دستی با شافت خارج از مرکزرا کنترول می کند که پیستون را برای باز ویا بسته شدن شیر کنترول میکند.این عمل از طریق اهرم دستی ، با هم مرکز شدن خودکار، در موقعیت خنثی یا  بایک خروجی انجام می شود.این عمل از طریق اهرم دستی  انجام می شود.

ویژگی های یک شیردستی هیدرولیک چیست؟

این نوع شیر ها یکی از اساسی ترین های سیستم هیدرولیک هستند آنها اجازه جریان سیال ر ابه مسیر های مختلف را می دهند ومعمولا از یک مسدود کننده جریان درون یک سیلندرتشکیل می شود که به صورت مکانیکی ویا الکتریکی فعال می شود.وضعیت جریان دریچه را محدود ویا آزاد می کند.بنابراین جریان مایع را کنترول می کند.شیر های هیدرولیکی جریان جهت دار مایعات از طریق سیستم هیدرولیک کنترول می شموند این محصول هر چند کارکرد ساده ای دارند اماکارایی بسیار بالایی دارند واگر شما جنس مناسب را انتخاب کنید،عملکرد بسیار مطلوبی در سیستم شما خواهند داشت.